دوشنبه, 30 بهمن 1396

دسترسی سریع

home_icon

forget_password

online_buy

sms

پرسش های متداول - 1

فهرست مقاله
پرسش های متداول
1
همه مقالات


VPN چیست ؟

شبکه خصوصی مجازی یا Virtual Private Network که به اختصار VPN نامیده میشود جهت اتصال یک شبکه خصوصی مانند دانشگاه علوم پزشکی به یک شبکه عمومی مانند اینترنت استفاده میشود. بنابراین کاربران دانشگاه علوم پزشکی جهت اتصال به اینترنت درهمه مراکز، از کانکشن VPN استفاده مینمایند .همچنین این امکان وجود دارد تا کاربرانی که از طرق دیگر به اینترنت متصل شده اند بتوانند ، از طریق ساخت کانکشن VPN بر روی سیستم خود و انجام تنظیمات مربوطه به شبکه داخلی دانشگاه (سرورهای داخلی ،کامپیوترها ، ژورنالها ومقالات )دسترسی یابند .

سرویس Dial Up :

اتصال کاربران دانشگاه به اینترنت از طریق خطوط تلفن و شماره گیری ، سرویس Dial Up نامیده میشود. برای برقراری

ارتباط از طریق DialUp ابتدا میبایست بر روی کامپیوترخود یک مودم نصب کرده و با ساخت کانکشن تلفنی و وارد کردن

شماره تلفنهای دانشگاه به اینترنت متصل شد. (شماره تلفنهای دانشگاه: 9712050 و 9712051

تعریف اصطلاح دانلود(Download) وآپلود(Upload)

آپلود: قرار دادن یک فایل یا اطلاعات بر روی یک سرور ، تحت شبکه را آپلود مینامند .به عنوان مثال وقتی شما یک فایل را از کامپیوتر خودتان بر روی FTP دانشگاه قرار میدهید ویا در یک سایت خبری نظر خود را درج مینمایید،ارتباط تصویری برقرار مینمایید (استفاده از چت های تصویری مثل Skype, oovoo ) ویا یک فایل را برای فردی ایمیل میکنید در حال آپلود هستید .

دانلود : گرفتن یک فایل یا اطلاعات از یک سرور تحت شبکه دانلود نامیده میشود. به عنوان مثال : دیدن صفحات وب ،گرفتن یک فایل از FTP دانشگاه وقرار دادن آن بر روی کامپیوتر خود ، باز کردن ایمیل شخصی ومشاهده آن وگرفتن انواع فیلم وعکس از اینترنت دانلود نامیده میشود..
آخرین بروز رسانی در شنبه, 09 شهریور 1392 ساعت 09:38  
کلیه حقوق این وب سایت برای © مرکز اینترنت دانشگاه علوم پزشکی شیراز محفوظ می باشد