مرکز اینترنت
پرسش های متداول
1- VPN چیست؟
شبکه خصوصی مجازی یا Virtual Private Network که به اختصار VPN نامیده می شود، جهت اتصال یک شبکه خصوصی، مانند دانشگاه علوم پزشکی، به یک شبکه عمومی، مانند اینترنت، استفاده می شود. بنابراین کاربران دانشگاه علوم پزشکی جهت اتصال به اینترنت در همه مراکز، از کانکشن VPN استفاده می نمایند. همچنین این امکان وجود دارد تا کاربرانی که از طرق دیگر به اینترنت متصل شده اند، بتوانند از طریق ساخت کانکشن VPN بر روی سیستم خود و انجام تنظیمات مربوطه، به شبکه داخلی دانشگاه (سرورهای داخلی، کامپیوترها، ژورنال ها ومقالات) دسترسی یابند.

2- تعریف اصطلاح دانلود(Download) وآپلود(Upload)
آپلود: قرار دادن یک فایل یا اطلاعات بر روی یک سرور تحت شبکه را آپلود می نامند. به عنوان مثال وقتی شما یک فایل را از کامپیوتر خودتان بر روی FTP دانشگاه قرار می دهید و یا در یک سایت خبری نظر خود را درج می نمایید، ارتباط تصویری برقرار می نمایید (استفاده از چت های تصویری مثل Skype, oovoo) و یا یک فایل را برای فردی ایمیل می کنید در حال آپلود هستید.
دانلود: گرفتن یک فایل یا اطلاعات از یک سرور تحت شبکه، دانلود نامیده می شود. به عنوان مثال: دیدن صفحات وب، گرفتن یک فایل از FTP دانشگاه و قرار دادن آن بر روی کامپیوتر خود، باز کردن ایمیل شخصی و مشاهده آن و گرفتن انواع فیلم و عکس از اینترنت، دانلود نامیده می شود.

3- ویژگی های یک رمز عبور مطمئن چیست؟
  • حداقل طول رمز عبور، باید 8 کاراکتر باشد.
  • رمز عبور باید حداقل شامل یک کلمه 5 حرفی (مثلا saman)، حداقل یک عدد (از 1 تا 9)، حداقل یک حرف بزرگ (از حرف A تا Z) ،حداقل یک کاراکتر ویژه شامل @ # $ % _ ? + = و مابقی ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ باشد.
  • در رمزعبور خود از کاراکترهای غیر مجاز استفاده نکنید. لیست کاراکترهای غیر مجاز:
  • ; ' \ " & ! * - . و تمامی حروف فارسی.
تاریخ به روز رسانی:
1396/12/21
تعداد بازدید:
1666
کلیه حقوق این وب سایت برای مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات محفوظ می باشد.
Powered by DorsaPortal